Komatsu w Formule 1

Komatsu w Formule 1

Firma Komatsu podpisała wieloletni kontrakt z brytyjskim zespołem wyścigowym Williams Racing, zostając jego głównym partnerem w zawodach Mistrzostw Świata Formuły 1 FIA 2024. Jest to powrót do współpracy, która trwała w latach 80 i 90 XX wieku. Williams Racing to kultowy zespół Formuły 1 na świecie, biorący udział w wyścigach na najwyższym poziomie od niemal pięćdziesięciu lat. Wartościami Komatsu, takimi jak najnowocześniejsza technologia, wyjątkowa jakość i niezawodność, kieruje się iWilliams Racing w sportach motorowych.

– Komatsu i Williams Racing łączą wspólne wartości dotyczące innowacyjności i rozwoju – powiedział Hiroyuki Ogawa, prezes i dyrektor generalny Komatsu Ltd. – Nasza współpraca z Williams Racing jest zgodna z misją Komatsu polegającą na tworzeniu wartości poprzez innowacje produkcyjne i technologiczne dla zapewnienia zrównoważonej przyszłości, w której ludzie, firmy i nasza planeta będą mogli wspólnie prosperować.

James Vowles, szef zespołu Williams Racing, powiedział: – Williams Racing jest zachwycony możliwością odnowienia relacji z Komatsu. W przeszłości odnieśliśmy razem ogromny sukces, a ponowne zjednoczenie to znaczący krok w długoterminowej misji Williams Racing, polegającej na powrocie na czoło stawki. Obu firmom zależy na przyciąganiu i rozwijaniu młodych talentów. Nie możemy się doczekać dalszej współpracy.

Inf. prasowa Komatsu Poland

Powrót na górę