Hillhead 2024

Hillhead 2024

Już w przyszłym tygodniu, w dniach 25-27 czerwca odbędzie się Hillhead. Lokalizacja imprezy w kamieniołomie w Buxton umożliwia prezentację możliwości maszyn i urządzeń jak nigdzie indziej. W tym roku odwiedzający po raz pierwszy będą mogli zobaczyć w akcji m.in. autonomiczną ciężarówkę. Na gości czekać będzie oferta 600 wystawców, a teren kopalni został już dużym nakładem sił i środków przearanżowany w taki sposób, by umożliwić prezentację jak największej liczby maszyn, urządzeń, i pojazdów.

 Richard Bradbury, dyrektor zarządzający organizatora The QMJ Group opowiada o przygotowaniach – Do dyspozycji wystawców przygotowaliśmy obszerny teren na planie kwadratu z dwoma dużymi podwyższonymi poziomami, dzięki czemu możliwa będzie większa liczba demonstracji w ciągu dnia. Będzie to pełna gama różnego rodzaju sprzętu od koparek przez ładowarki kołowe, wozidła aż po kruszarki, przesiewacze i wiele innych. Najważniejszymi punktami ekspozycji będą 100-tonowa koparka Hyundai oraz stoisko Volvo Equipment „full electric”. Uważamy, że przełomowe będzie zaprezentowanie odwiedzającym postępu w naszej branży na przykładzie autonomicznej ciężarówki Bell Equipment. Wiele maszyn o napędzie elektrycznym zaprezentuje się na żywo po raz pierwszy.

Osobiście uważam, że prawdziwy wpływ Hillhead polega na naszej zdolności do edukowania branży – mówi Richard Bradbury. – Tak, wywołujemy zachwyt dużymi maszynami, ale prezentujemy też najnowsze technologie, cyfryzację naszego sektora - od rozwiązań telemetrycznych po sterowanie maszynami, drony, bezpieczeństwo oparte na sztucznej inteligencji oraz najnowsze zaawansowane zarządzanie i modele 3D.

Aby ułatwić kontakty i rozmowy otwieramy kawiarnię Big Hillhead Cafe i strefę gastronomiczną jako centrum spotkań zarówno dla zwiedzających, jak i wystawców. Będziemy mieli także nowe dystrybutory z bezpłatną zimną, filtrowaną wodą Zachęcamy gości do przyniesienia własnych butelek, by napełniać je na miejscu. Powiększona platforma widokowa z pewnością zapewni odwiedzającym możliwość zrobienia sobie selfie.

Powrót na górę