Pomarańczowa ewolucja Husquarna

Pomarańczowa ewolucja Husquarna

Husquarna Construction ogłosiła plany dalszej konsolidacji marek z segmentu przygotowywania powierzchni. Blastrac i Diamatic będą oferowane pod marką Husquarna i włączone do globalnej oferty firmy. Znacząco wzbogaci to istniejącą gamę produktów z obszaru przygotowywania powierzchni firmy Husqvarna i dostarczy jej klientom oraz partnerom zaawansowane rozwiązania wykorzystywane do śrutowania, frezowania i szlifowania. Jednocześnie klienci i partnerzy firmy Blastrac uzyskają dostęp do nowych produktów, takich jak zagęszczarki, sprzęt do wylewania betonu, urządzenia do cięcia i wiercenia oraz roboty wyburzeniowe, a także do szerokiej oferty usług cyfrowych.

W styczniu Husquarna zakończyła przejęcie firmy Blastrac - czołowego dostawcy sprzętu i rozwiązań do przygotowywania powierzchni w branży budowlanej i remontowej. – Stworzyliśmy jeden silny zespół, którego celem jest dostarczenie naszym klientom najlepszych rozwiązań. Dzięki połączeniu naszego doświadczenia z szerszą ofertą jesteśmy gotowi do spełniania oczekiwań klientów i rozwijania branży przygotowywania powierzchni – wyjaśnia Stijn Verherstraeten, wiceprezes ds. powierzchni i posadzek betonowych w Husqvarna Construction.
– Z niecierpliwością oczekujemy na zapewnienie naszym klientom dostępu do najlepszej i najszerszej w branży gamy produktów do obróbki powierzchni, która
oferowana jest w połączeniu z przypuszczalnie najbardziej kompetentnym i zaangażowanym zespołem na rynku. Wszystkie te korzyści dostępne będą pod
jedną silną marką. Wykorzystując połączoną ofertę produktów do przygotowywania powierzchni będziemy przez najbliższe lata dalej inwestować w utrzymanie naszej wiodącej pozycji w dziedzinie innowacyjności, aby mieć pewność, że nasi klienci zawsze będą mogli liczyć na nas podczas realizowania ich zadań w sposób najbardziej produktywny, zrównoważony i bezpieczny – mówi Stijn Verherstraeten.

Pierwsza partia produktów Blastrac i Diamatic pod marką Husqvarna wejdzie na rynek w połowie 2022 r. i rozwinie oraz uzupełni ofertę firmy Husqvarna w zakresie rozwiązań do szlifowania, frezowania i ścierania posadzek. Druga partia planowana jest na wiosnę 2023 r. i będzie obejmować produkty do piaskowania i odpowiednie odkurzacze budowlane.

 

Dawid Trukszyn
Country Manager
Husqvarna Construction Poland

+48 502 668 345

 Michał Świerzewski
Sales Manager Concrete Surface&Floors
Husqvarna Construction Poland

+48 697 073 954

 

Informacja prasowa Husquarna Construction

Powrót na górę