Czekamy na targową wiosnę

Czekamy na targową wiosnę

Już na wiosnę, a dokładnie w dniach 24-27 kwietnia nasza branża spotka się po raz kolejny na paryskich targach INTERMAT. Tym razem niecierpliwie czekamy, by zobaczyć nowości w dziedzinie napędu czyli maszyny z napędem elektrycznym i wodorowym. Czy pojawią się tylko w stoiskach jako statyczne eksponaty, czy zobaczymy jest jednak w strefie demo? Hybrydowe i elektryczne nie są już żadnym zaskoczeniem, jest to jednak okazja, by przekonać odwiedzających o ich wydajności, porozmawiać o korzyściach z takiego zakupu.

Od pewnego czasu każdy szanujący się producent musi mieć w swoim portfolio maszyny o napędzie przyjaznym dla środowiska. I nie wystarczy już napęd elektryczny, trzeba koniecznie deklarować zaawansowane prace nad napędem wodorowym, który wydaje się być jedyną możliwością w przypadku maszyn ciężkich.
Na gdańskich targach TRAKO ogromnym zainteresowaniem cieszyła się polska lokomotywa PESA o napędzie wodorowym. Czekamy na prezentację takiej maszyny budowlanej. Czy uda nam się ją zobaczyć właśnie podczas INTERMATU? (mz)

Fot. Intermat

Powrót na górę