LiuGong – byliśmy na globalnej konferencji dealerów w Chinach

LiuGong – byliśmy na globalnej  konferencji dealerów w Chinach

Na koniec listopada przypadło spotkanie dealerów marki LiuGong z całego świata – ponad 700 osób z ponad 100 krajów przyjechało do Liuzhou, miasta w południowych Chinach, które jest kolebką tego producenta i gdzie znajdują się jego zakłady produkcyjne oraz siedziba. Trwające trzy dni wydarzenie obfitowało w panele dyskusyjne, prezentacje, jak również w zwiedzanie fabryki i dynamiczne pokazy nowych maszyn. Sporo czasu poświęcono maszynom elektrycznym i strategii ich wprowadzania na światowe rynki.

To był czas podsumowań. Od poprzedniego spotkania, które LiuGong organizował w Saragossie, minęły niemal dwa lata. Tym razem zdecydowano się na Liuzhou, w którym powstała firma. Czas nie był przypadkowy – LiuGong obchodzi swoje sześćdziesiąte piąte urodziny. 
Globalna konferencja dealerów opierała się w zasadzie na dwóch płaszczyznach: tym co było oraz tym co czeka firmę w przyszłości. Dobrym tego przykładem jest wprowadzenie elektrycznych maszyn (BEV); mówiono jednocześnie o dziesięcioletnim doświadczeniu w tej technologii, jak również o planach wprowadzenia pięciu nowych modeli tego typu produktów w 2024 roku. Podczas wydarzenia miało miejsce uroczyste podpisanie dokumentów przez najważniejszych oficjeli, którzy zobowiązali się do skutecznego wprowadzania maszyn elektrycznych na swoich rynkach. 
Była też mowa o innych nowościach: premierach z serii T, F i D, nowych maszynach inteligentnych i autonomicznych, digitalizacji i automatyzacji procesów w magazynach części zamiennych i fabrykach.

Zaprezentowana została także nowa siedziba LiuGonga w Polsce, którą mieliśmy okazję oglądać podczas niedawnej wizyty w Stalowej Woli przeprowadzając wywiad z prezesem Howardem Dale'em (PB 5/2023)

W trakcie wizyty w Chinach mieliśmy okazję zebrać mnóstwo istotnych informacji, które nasi Czytelnicy przeczytają w najbliższych numerach PB.

Tekst i zdjęcia Janek Izydor Barański

Powrót na górę