Zerowa emisja celem Hitachi

Zerowa emisja celem Hitachi

W maju 2024 r. Hitachi Construction Machinery Co., Ltd. Otworzy w mieście Ichikawa (w prefekturze Chiba) ośrodek badawczy ZERO EMISSION EV-LAB, w którym trwać będą prace nad osiągnięciem zerowej emisji na placach budowy. Chodzi nie tylko o zasilane elektrycznie maszyny, ale także o mobilne systemy magazynowania energii i innego rodzaju sprzęt budowlany.
Partnerami ZERO EMISSION EV-LAB będą Isuzu Motors Ltd., ITOCHU Corporation, Kyushu Electric Power Co. i inne firmy.

W laboratorium znajdą się obszary demonstracyjne umożliwiające symulację miejsc, w których pracują maszyny i sprzęt budowlany zasilany elektrycznie, a także strefa, w której odwiedzający będą mogli wymieniać opinie i zgłaszać nowe pomysły. Obiekt umożliwi klientom i partnerom Hitachi z całego świata poznanie wyzwań i możliwości osiągnięcia zerowej emisji na placach budowy.
Hitachi Construction Machinery podpisało z Kyushu Electric Power memorandum dotyczące wspólnego rozwijania mobilnych systemów magazynowania energii na rynek japoński, a także memorandum z ITOCHU i Alfen B.V. z Holandii dotyczące planów rozpoczęcia sprzedaży i wynajmu mobilnych systemów magazynowania energii na rynek europejski.

Inf. prasowa Hitachi hit

Powrót na górę