Prezes JCB świętuje 60-lecie pracy!

Prezes JCB świętuje 60-lecie pracy!

Prezes JCB Anthony Bamford obchodzi właśnie bezprecedensowy jubileusz – 60 lat pracy w rodzinnej firmie! Po ukończeniu stażu inżynierskiego w zakładach Massey Ferguson we Francji, 24 lutego 1964 roku, w wieku zaledwie 18 lat, Anthony Bamford po raz pierwszy przekroczył bramy zakładów JCB w Rocester i rozpoczął pracę w hali produkcyjnej. Minęło 60 lat i Lord Bamford pracuje nadal, kierując wartym 100 milionów funtów projektem mającym na celu opracowanie wodorowych silników spalinowych do zasilania maszyn JCB przyszłości.

Pod przywództwem Lorda Bamforda firma JCB stała się jednym z największych i odnoszących największe sukcesy producentów sprzętu budowlanego na świecie, posiadając 11 fabryk w Wielkiej Brytanii oraz kolejne w Indiach, Ameryce Północnej, Brazylii i Chinach. Kiedy Lord Bamford dołączył do JCB w 1964 r, obrót firmy wynosił 8,9 miliona funtów; w 2022 r. wzrósł do 5,7 miliarda funtów.
Do najważniejszych osiągnięć w karierze Anthony'ego Bamforda należy założenie pierwszej zagranicznej spółki zależnej JCB we Francji w 1969 r. W 1979 r., w cztery lata po przejęciu stanowiska prezesa od ojca, Josepha Cyrila Bamforda, lord Bamford założył filię JCB w Indiach, – obecnie jest to największy jednolity rynek sprzętu budowlanego firmy.

– Trudno sobie wyobrazić, że jestem tu tak długo – powiedział Lord Bamford – ale tak naprawdę nie znam niczego innego. Dzięki pracy w rodzinnej firmie zetknąłem się z tą branżą już w bardzo młodym wieku i jestem w nią zaangażowany do dziś. Tak naprawdę, moje najwcześniejsze wspomnienie dotyczyło sytuacji, gdy wraz z mamą zanosiłam herbatę i kanapki garstce mężczyzn, którzy pracowali dla mojego ojca, kiedy firma miała siedzibę w stajniach w Crakemarsh Hall, niedaleko Uttoxeter. Tak wiele wydarzyło się przez ostatnie 60 lat. Kiedy po raz pierwszy pracowałem w JCB, mieliśmy jedną fabrykę. Obecnie na całym świecie są ich 22, zatrudniające ponad 19.000 osób. W 1964 r. produkowaliśmy także około 3.000 maszyn rocznie, a dziś produkujemy ich znacznie ponad 100.000. Sukces JCB w dużej mierze zależy od całego zespołu na całym świecie i choć miło jest zastanowić się nad osiągnięciami z przeszłości, skupiam się w dużej mierze na tym, co nasz zespół może osiągnąć w przyszłości.

Inf. prasowa JCB

Powrót na górę