Kärcher radzi: pył na budowie!

Kärcher radzi: pył na budowie!

Pył to mikroskopijny zabójca, na którego szkodliwe działanie są narażeni w sposób szczególny pracownicy branży budowlanej.  W jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo zatrudnionych osób? Ekspert w dziedzinie utrzymania czystości, niemiecka marka Kärcher, doradza jak to zrobić, by praca na budowie była zawsze  bezpieczna i nie zagrażała zdrowiu fachowców.

Pył to mikroskopijny zabójca, na którego szkodliwe działanie są narażeni w sposób szczególny pracownicy branży budowlanej. Wyróżniamy różne klasy pyłów w zależności od rozmiarów cząsteczek i ich charakterystyki. O ile pył klasy L nie jest dla nas zbyt szkodliwy, to już pył M a tym bardziej H stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia. W budownictwie mamy do czynienia przede wszystkim z pyłami klasy L i M ( w prowadzeniu prac rozbiórkowych także klasy H na przykład pył azbestowy). W jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo zatrudnionych osób? Ekspert w dziedzinie utrzymania czystości, niemiecka marka Kärcher, doradza jak to zrobić, by praca na budowie była zawsze  bezpieczna i nie zagrażała zdrowiu fachowców.

Poniżej prezentujemy 10 porad ,w jaki sposób można ochronić się przed działaniem pyłów.
 

  1.  Odkurz pył zaraz po jego powstaniu. Wiele elektronarzędzi posiada przyłącze do odsysania pyłu i powstających podczas pracy odpadów. Elektronarzędzie podłącza się do odkurzacza, a odkurzacz uruchomi się automatycznie po włączeniu elektronarzędzia. Zawsze korzystaj z filtra odpowiedniego do zasysanego pyłu
  2. Wybierz metodę pracy, która nie generuje dużego zapylenia (praca na mokro).
  3. Korzystaj z mgły wodnej, na przykład podczas prowadzenia prac rozbiórkowych lub szlifowania na zewnątrz.
  4. Używaj produktów o niskiej zawartości pyłu, na przykład mieszanek gipsowych i betonowych.
  5. Unikaj niepotrzebnego wzniecania pyłu. Zamiast miotły korzystaj z odkurzaczy lub zamiatarek.
  6. Wykonuj badania zdrowotne.
  7.  Regularnie sprzątaj swoje miejsce pracy, wietrz pomieszczenia w których pracujesz, oraz korzystaj z czystego ubioru roboczego.
  8.  Usuwaj powstające podczas pracy zanieczyszczenia bez wzniecania pyłu.
  9.  Regularnie sprawdzaj siłę ssącą odkurzacza. Najlepiej pracuj urządzeniem z automatycznym systemem czyszczenia filtra.
  10.  Zawsze korzystaj z odzieży ochronnej i masek przeciwpyłowych.

 W trudnych warunkach pracy na budowie doskonałą ochroną przed wdychaniem różnego rodzaju pyłów niebezpiecznych zapewni także odpowiedni odkurzacz.
Jakie urządzenie na budowę?
 
Cała klasa odkurzaczy NT jest warta uwagi, gdyż znajdują się tam urządzenia które spełnią konkretne wymogi danej firmy. Są kompaktowe i poręczne, są certyfikowane do pracy z azbestem, w końcu są też takie które mają bardzo pojemny zbiornik i niestraszna im długotrwała praca. Poniżej więcej informacji o wybranych modelach tych niezawodnych urządzeń:
 
 
NT 40/1 Ap L - Najlepszy w klasie średniej
Używane do czyszczenia wnętrza pojazdu, w profesjonalnych zastosowaniach, przy pracach budowlanych, w hotelu i sektorze gastronomicznym lub w wielu innych branżach:
nowy model Ap mocny i kompaktowy odkurzacz do pracy na mokro i sucho zachwyca doskonałą siła ssania, półautomatycznym czyszczeniem filtra, prostą obsługą,
sprytnym schowkiem na akcesoria i wysokiej jakości solidnym wykonaniem.
 
NT 40/1 Tact Te L - W odpowiednim rozmiarze
Nie za duży, nie za mały, ale w sam raz. Model NT 40/1 Tact Te L jest idealny dla każdego kto potrzebuje maszyny, która ma zwartą budowę, kompaktowe wymiary i jest łatwa w transporcie, ale także oferuje dużą objętość zbiornika, aby umożliwić długotrwałą pracę bez przestojów. Jest dostarczany z uchwytem lub bez niego. Port węża ssącego w głowicy maszyny zapewnia większą objętość użytkową zbiornika. Opróżnianie pojemnika jest proste dzięki połączeniu węża i głowicy maszyny. Skrzynki narzędziowe mogą stać bezpiecznie i bez poślizgu na podgumowanej powierzchni. Uchwyty transportowe umożliwiają bezpieczne mocowanie maszyny.

Tekst i zdjęcia: Kärcher

Powrót na górę