Gmina Bełchatów wybuduje betonowe drogi

Gmina Bełchatów wybuduje betonowe drogi

W połowie sierpnia tego roku w Bełchatowie uruchomiono węzeł betoniarski marki ELKON. Betoniarnia Quick Master-35 wyposażona w mieszalnik talerzowy o pojemności 750/500 litrów i wydajności produkcyjnej sięgającej 25-30 m3 wysokiej jakości betonu, z rzędowymi zasobniki na kruszywo 3x10 m3 - została zainstalowana na ul. Czaplineckiej. W skład całej inwestycji wchodzi również 75-tonowy silos na cement. Podstawową zaletą węzła jest wysoka jakość wynikająca m.in. z zastosowania nowoczesnych, w pełni automatycznych linii produkcyjnych oraz wysokiej klasy komponentów znanych firm z Niemiec, Szwecji i Włoch. Zakup węzła to inwestycja gminy Bełchatów.

Dążąc do rozbudowy sieci dróg gminnych, samorządy napotykają wiele przeszkód. Rosnące ceny usług i materiałów czy odległe terminy to niektóre z problemów, z jakimi muszą się zmierzyć samorządowcy. Niewątpliwie jednym z rozwiązań jest zakup własnego węzła betoniarskiego, który daje możliwość produkcji betonu na własne potrzeby.
Taki scenariusz od kilku miesięcy wdrażała gmina Bełchatów. Wójt gminy Konrad Koc jest jednym z pierwszych, który podjął decyzję o budowie dróg własnymi siłami.
Zastosowanie przez ELKON zaawansowanej technologii produkcji skutecznie zabezpiecza przed błędami konstrukcyjnymi i daje gwarancję najwyżej jakości wykonania. Kompaktowe węzły betoniarskie ELKON wyróżnia zwarta budowa, dzięki której mogą zostać zainstalowane na bardzo małej, zniwelowanej powierzchni, co stwarza możliwość produkowania betonu nawet na niewielkich placach budowy. Wpływa to rzecz jasna na mniejsze koszty pracy i utrzymania maszyny.
Obecnie trwa przygotowywanie poszczególnych odcinków dróg gminnych, aby Przedsiębiorstwo Komunikacji Transportu i Usług Komunalnych Gminy Bełchatów mogło rozpocząć ich modernizację lub budowę.
Nie bez znaczenia jest fakt, że realizacja tego projektu była możliwa dzięki wspólnej decyzji mieszkańców. Zakup sprzętu do produkcji betonu sfinansowano bowiem m.in. z funduszu sołeckiego.
Gmina Bełchatów, biorąc pod uwagę inflację i rosnące koszty materiałów budowlanych, stara się dążyć do zmniejszania wydatków i zmierza w kierunku samowystarczalności. Dzięki współpracy z firmą ELKON będzie mogła osiągnąć swój cel.
Materiały prasowa: ELKON Polska

Powrót na górę