BERGER Bau buduje w Międzylesiu

BERGER Bau buduje w Międzylesiu

Międzylesie, malowniczo położone nad brzegiem Nysy Kłodzkiej, stanowi interesujący punkt na mapie Dolnego Śląska. W odpowiedzi na rosnące potrzeby transportowe oraz konieczność zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom i podróżnym, rozpoczęto rozbudowę układu komunikacyjnego drogi krajowej nr 33. Do realizacji tego projektu wybrana została firma BERGER Bau Polska. Całkowita wartość projektu sięga 9 mln złotych. Planowany termin ukończenia prac to wrzesień 2025.

Głównym punktem modernizacji jest most przez potok Dolna, wzniesiony w 1911 roku. Lata eksploatacji pozostawiły na nim widoczne ślady degradacji, które wymagają kompleksowej interwencji. W ramach projektu most zostanie rozebrany, ustępując miejsca nowemu, wyższemu obiektowi, dostosowanemu do współczesnych standardów i norm bezpieczeństwa oraz zdolnemu do przenoszenia obciążeń o wadze do 11,5 ton na oś. Ze starego obiektu pozostanie jednak barokowa figura świętego Jana Nepomucena z 1775 roku. Zostanie odrestaurowana i umieszczona na nowo wybudowanej kładce dla pieszych.

– W chwili obecnej projektujemy tymczasową organizację ruchu pojazdów na terenie budowy. Nasze działania koncentrują się w dużej mierze na powodowaniu jak najmniejszych utrudnień w ruchu. W związku z tym dokonujemy optymalizacji procesu budowlanego, aby maksymalnie wydłużyć utrzymanie ruchu dwukierunkowego, a do minimum skrócić czas ruchu wahadłowego w ciągu drogi krajowej nr 33.– mówi Janusz Buhl, dyrektor Budownictwa Mostowego w BERGER Bau Polska.

BERGER Bau posiada ponad 100-letnie doświadczenie w branży budowlanej, charakteryzujące się innowacyjnym know-how z zakresu budownictwa. Nieustanie pogłębia swoją wiedzę,, dbając o najwyższą jakość wykonywanych usług. Podejmuje się opracowywania inteligentnych rozwiązań, realizując zadania infrastrukturalne w kluczowych obszarach budowlanych, na przykład budowie dróg, mostów, wznoszenia budynków i ochrony środowiska. Posiada spółki w Polsce, Niemczech, Czechach i na Słowacji.

Informacja prasowa Berger Bau Polska

Powrót na górę