Komatsu przebojem pikniku Matsuri

Komatsu przebojem pikniku Matsuri

Pierwszy weekend wakacji obfitował w imprezy, festyny, koncerty na świeżym powietrzu. Pogoda była wprost idealna do tego typu aktywności. My wybraliśmy się w sobotę na coroczny Piknik z Kulturą Japońską, na którym odbywały się pokazy muzyczne, teatralne, taneczne, sztuk walki, kaligrafii – słowem wszystkiego, co kojarzy się z kulturą Kraju Kwitnącej Wiśni. Także kulturą techniczną, Zgadnijcie, przed jakim stoiskiem ustawiały się największe kolejki? Tak, przed Komatsu Poland. Piknik odbywał się na terenie Służewskiego Domu Kultury w Warszawie.

Każde dziecko chciało bowiem znaleźć się w kabinie prawdziwej maszyny budowlanej. A ekpia Komatsu Poland z dużą wprawą i odpowiednim ceremoniałem ubierała najmłodszych chętnych w kaski i kamizelki odblaskowe, by pomagać przy wspinaniu się do kabiny i bezpiecznym jej opuszczaniu.
Były sytuacje kryzysowe, gdy ktoś nie chciał opuścić maszyny za nic w świecie i sygnalizował to głośnym płaczem. Ale Komatsu i z tym radziło sobie zawodowo wręczając swoim gościom firmowe upominki – choćby żelki. Bardzo miła sobota z Komatsu!

Tekst i zdjęcia: Magdalena Ziemkiewicz

Powrót na górę