PSE: blisko miliard złotych na budowę elektroenergetycznych autostrad
Już w 2030 roku będzie gotowa nowoczesna sieć elektroenergetycznych autostrad w regionie dolnośląskim. Na budowę tej infrastruktury przesyłowej Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. przeznaczą niemal 1 miliard złotych. Po jej ukończeniu powstanie nowoczesny układ zasilania południowo-zachodniej Polski. Realizacja tej inwestycji pozwoli zapewnić energię blisko 3 milionom odbiorców w województwie dolnośląskim. Zgodnie z Planem Rozwoju Sieci Przesyłowej do 2030 r.
- Dział: Najnowsze