Górnictwo bez emisji umożliwi Caterpillar
Newmont Corporation, największa na świecie firma zajmująca się wydobyciem złota, i Caterpillar ogłosiły zawarcie strategicznej współpracy, dzięki której możliwa będzie działalność wydobywcza z zerową emisją. Będzie to możliwe dzięki zastosowaniu w kopalniach całkowicie elektrycznej, autonomicznej floty transportowej. Na początek Newmont zainwestuje w nowe pojazdy 100 milionów dolarów. Newmont to wiodący w świecie producent złota, miedzi, srebra, cynku i ołowiu. Powstała w 1921 roku, a od 1925 jest notowana na giełdzie.
- Dział: Najnowsze