Vögele SUPER 1803-5 X w tunelu Mont Blanc
Przez tunel Mont Blanc rocznie przejeżdża około dwóch milionów pojazdów. Od 60 lat tunel łączy francuskie Chamonix z Courmayeur we Włoszech, będąc jednym z najważniejszych korytarzy północ-południe w europejskiej sieci drogowej. Do 2042 roku jego infrastruktura ma być modernizowana, a technologia bezpieczeństwa unowocześniana.
Innowacyjny Avant OptiTemp
Najbardziej zaawansowane maszyny elektryczne w ofercie Avant Tecno to modele z nowej generacji serii e stworzonej do cięższych prac czyli seria e700. Są one wyposażone w akumulatory litowo-jonowe produkowane przez spółkę Avant Power.
IVECO i PETRONAS przedłużają współpracę
IVECO i PETRONAS Lubricants International oficjalnie odnowili wieloletnie partnerstwo strategiczne na kolejnych pięć lat.
Działamy nie tylko na lądzie!
Rozmowa z Łukaszem Wielesiukiem, dyrektorem ds. technicznych firmy Techbud
  1. Maszyny
  2. Sprzęt
  3. Komponenty
  4. Serwis
  5. Pojazdy
  6. Świat betonu

Najnowsze

Marek Domiński założył firmę DŹWIG-MAR S.C. wraz z Marcinem Zielonką w 2003 roku. Zaczynali od jednego żurawia, dzisiaj mają w ofercie maszyny do wynajęcia od 30 do 500 ton. Działalność prowadzą zarówno w Polsce, jak i za granicą. – Prawie wszystkie nasze żurawie są marki Liebherr. Najstarszy z nich to model LTM 1060 z 2000 roku, najnowszy to z kolei, o udźwigu 230 ton, jest żuraw z 2019 roku – powiedział nam Marek Domiński. – Co nas skłania do wybierania produktów tej marki? Przede wszyskim serwis. Nasza firma nie prowadzi jedynie działalności w Polsce, ale też za granicą. Muszę przyznać, że kwestie takie jak czas reakcji, profesjonalne podejście i fachowi serwisanci stoją na najwyższym poziomie. Standard marki jest zachowany niezależnie od miejsca. Wsparcie serwisowe zasługuje na same pochwały.
  
Żurawie wynajmowane przez DŹWIG-MAR wykonują różne prace. Do najciekawszych należy budowa farm wiatrowych oraz stawianie wież komunikacyjnych. Do takich celów jest wykorzystywany najcięższy żuraw o udźwigu 500 ton.
Marek Domiński przyznaje, że w przyszłości firma zdecyduje się na zakup kolejnych produktów marki Liebherr. Mimo obecnej sytuacji związanej z pandemią DŹWIG-MAR wciąż się rozwija i chce zasilić swój park maszynowy trzema nowymi Liebherrami: żurawiami o udźwigu 40, 90, 110 ton.
W poprzednich wydaniach PosBud News wspominaliśmy już o serwisie Liebherr Polska. Opinie są takie same, jak współwłaściciela firmy DŹWIG-MAR. Jawi nam się obraz producenta, dla którego ważna jest nie tylko sprzedaż, ale też wsparcie, które owocuje wracającymi klientami.  

Jan Izydor Barański
fot. Dźwig-Mar